សង្គមស៊ីវិលនានារបស់ក្រុងស៊ិនជិនផ្តល់អំណោយដល់វេទិកាសម្ព័ន្ធសង្គមស៊ីវិល ​ ដើម្បីចូលរួមចំណែកបង្កើនមូលធនបញ្ញានៅជនបទ
ភ្នំពេញ៖ នារសៀលថ្ងៃទី១១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៣ គណៈប្រតិភូរដ្ឋបាលក្រុងស៊ិនជិនដឹកនាំដោយលោក ស៊ុន ហ័យចុង (Sun Huaizhong) អគ្គនាយករងនៃអគ្គនាយកដ្ឋានកិច្ចការបរទេសនៃរដ្ឋបាលក្រុងស៊ិនជិន និងបណ្តាសង្គមស៊ីវិលនានារបស់ក្រុងស៊ិនជិន លោក វ៉ង សឺ (Wang Shi) ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលមូលនិធិស៊ិនជិនសម្រាប់ការផ្លាស់ប្តូរ និងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិបានជួបពិភាក្សាការងាជាមួយឯកឧត្តម កឹមរ័ត្ន វិសិដ្ឋ រដ្ឋលេខាធិការ ទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រី និងជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល វ.ស.ស​.។
នៅក្នុងជំនួបនេះ ឯកឧត្តមប្រធានបានជម្រាបជូនភ្ញៀវពីកំណើនកាន់តែច្រើននៃដៃគូសហការរវាងសង្គមស៊ីវិលនានាក្នុងប្រទេសកម្ពុជារួមកម្លាំងជាមួយ វ.ស.ស. ក្នុងការបំពេញបាននូវតម្រូវការជាក់ស្តែងជូនដល់ប្រជាជនកម្ពុជានៅនឹងមូលដ្ឋាន ដែលជាពិសេសនៅជនបទ។  ឯកឧត្តមប្រធានក៏បានថ្លែងអំណរគុណ និងវាយតម្លៃខ្ពស់ចំពោះអំណោយនាថ្ងៃនេះដើម្បីចូលរួមចំណែកដល់ការអភិវឌ្ឍធនធានមនុស្សនៅកម្ពុជាក្រោមទម្រនៃគោលនយោបាយបញ្ចកោណដំណាក់កាលទី១របស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាក្រោមការដឹកនាំប្រកបដោយភាពវាងវៃរបស់សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។
លោក ស៊ុន ហ័យចុង (Sun Huaizhong) បានជម្រាបថា ក្នុងនាមជាមិត្តដែកថែបរបស់កម្ពុជា ប្រទេសចិនតែងបានរួមសុខរួមទុក្ខ ហើយខិតខំរួមគ្នាក្នុងកិច្ចកសាងសហគមន៍រួមវាសនារវាងប្រទេសយើងទាំងពីរក្នុងយុគសម័យថ្មី។
ដោយឡែក លោក វ៉ង សឺ (Wang Shi) ក៏បានជម្រាបថា អំណោយថ្ងៃនេះដែលបានផ្តល់ជូនដល់ វ.ស.ស. គឺជាកម្លាំងសាមគ្គីរវាងសង្គមស៊ីវិល និងបណ្តាសហគ្រាសនានានៅក្នុងក្រុងស៊ិនជិន ដើម្បីចូលរួមបង្កើនកិច្ចសហការជាមួយវ.ស.ស. ក្នុងការចូលរួមចំណែកតភ្ជាប់ដួងចិត្តរវាងប្រជាជន និងប្រជាជននៃប្រទេសយើងទាំងពីរ។