សារលិខិតជូនពរឯកឧត្តម វង្សី វិស្សុត ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រីប្រចាំការ រដ្ឋមន្ត្រីទទួលបន្ទុកទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រី ក្នុងឱកាសចម្រើនជន្មាយុគម្រប់ ៦០ឆ្នាំ ឈានចូល ៦១ឆ្នាំ
ក្នុងឱកាសដ៏មហានក្ខត្តឫក្សវិសេសវិសាលប្រកបដោយក្ដីសោមនស្សរីករាយនៃការចម្រើនជន្មាយុ ៦០ឆ្នាំ ឈា​ន​ចូ​ល​​​​៦១ឆ្នាំរបស់ឯកឧត្តម​ឧបនាយករដ្ឋមន្ដ្រីប្រចាំការ​ នា​ថ្ងៃអង្គារ ៦រោច ខែមាឃ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស.២៥៦៨ ត្រូវ​នឹ​ង​ថ្ងៃទី១៨ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ តាងនាមថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្រ្តីរាជការនៃវេទិកាសម្ព័ន្ធសង្គមស៊ីវិល និ​ង​ក្នុង​នាម​ខ្លួ​ន​ខ្ញុំ​ផ្ទា​​ល់​ និ​ង​ភរិ​យា ខ្ញុំបាទសូមសម្ដែងនូវសេចក្ដីគោរពកោតសរសើរដ៏ស្មោះជូនចំពោះ ឯកឧត្តម​ឧ​ប​នា​យករដ្ឋ​មន្ដ្រី​ប្រ​ចាំ​​​ការ ដែ​ល​​​ជានិច្ចកាលតែងលះបង់អស់ពីកម្លាំងកាយ ចិត្ត បញ្ញា ស្មារតី ក្នុងការដឹកនាំ​ទីស្ដី​ការគណៈ​រដ្ឋមន្ដ្រី​ ទទួល​បាន​ជោគ​ជ័​យ​​​​ថ្មី​ៗ​បន្ថែមទៀត​ ក្រោម​ការ​ដឹកនាំ​ដ៏ត្រឹមត្រូវ​ ឈ្លាស​វៃ ប៉ិនប្រសប់​ ប្រកបដោយគតិ​បណ្ឌិត​របស់ ​សម្ដេច​មហា​បវរធិបតី​ ហ៊ុន ម៉ា​ណែ​ត​​ នាយករដ្ឋមន្ដ្រី​ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា​។
ឆ្លៀតក្នុងឱកាសដ៏មហាប្រសើរថ្លៃថ្លានេះ យើងខ្ញុំទាំងអស់គ្នាសូមលើកហត្ថប្រណម្យបួងសួងដល់គុណបុណ្យ ព្រះ​រត​​ន​ត្រ័​យ​កែវទាំងបី វត្ថុស័ក្តិសិទ្ធិទាំងឡាយក្នុងលោក និងទេវតារក្សាទឹកដីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា សូមតាមជួយ​អភិបាល​ប្រោះព្រំសព្ទសាធុការពរជ័យគ្រប់ប្រការ ជូនចំពោះ ឯកឧត្តម​ឧបនាយករដ្ឋមន្ដ្រីប្រចាំការ​ និង​លោក​ជំ​ទា​វ​​ ព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារ​ សូមមានសុខភាពល្អបរិបូរណ៍ សិរីមង្គល វិបុលសុខ មហាប្រសើរ ដើម្បីបន្ដ​ដឹកនាំ​ទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្រ្តី និងរួមចំណែក​អភិ​វឌ្ឍ​​ព្រះ​រា​ជា​ណា​ចក្រកម្ពុជា​ក្នុងបរិយាកាស​នៃសុខសន្ដិភាព​ដ៏រឹង​មាំ​ និងយូរ​អង្វែង​​​តរៀង​ទៅ​ និងសូម​សមប្រកប​ដោយ​ពុទ្ធពរ​ដ៏​ប្រសើរ​ថ្លៃថ្លា​ទាំងបួន​ប្រការ​គឺ អាយុ វណ្ណៈ សុខៈ និងពលៈ កុំបីឃ្លៀងឃ្លាតឡើយ។